KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12948537

nr 1294 8537

Thyra Appelberg

(1876-1962), Sverige

Oljemålning, (1876-1962) Sverige, "September dag". Signerad. Olja på duk, 40x50cm

Kondition: slitage, skador

Thyra Appelberg, svensk målare och tecknare född 1876, död 1962 .

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 december 2019
kl 18:01:09

28/11 17:50:07 1      Vinnande bud

Thyra Appelberg

Läs mer om Thyra Appelberg